Vladislav Bidikov – BLOG

2-11-2005

Бог да чува од МТ

категорија: — Бидиков @ 6:04 pm

После вчерашниот гаф на МТ со мерењето на сообраќајот (за што можете да го погледнете мојот претходен пост) – денеска ме контактираа од едно интернет кафе од Гостивар во кое откако вчера „бројачот“ им избројал 1800 МБ, денеска на „своја рака“ таа бројка ја корегирал .. на 356МБ.

Значи сликата од 01.11.2005 вика едно, а сликата од 02.11.2005 вика нешто сосема различно.

2 коментари »

 1. Бидиков, уше еден пост за мт.нет ако отиде на македонската гну/линукс планета ќе те маам со безбол палица. :) Напрај си категорија мт.нет и ако сакаш по цел ден пишувај за мт. Нели е боље така?

  Comment од ufo — 2-11-2005 @ 6:39 pm

 2. Ova do ufo:
  Ovoj sajt ja podrzuva nasata revolucija, a ti kopile edno ebi se so mt.net

  Bidikov, prodolzi da ne podrzuvas, zatoa sto site nie sme edno koga e vo prasanje borbata protiv mt.net , ne gi smetaj ovie isklucoci koi se za greota.
  Pozdrav

  Comment од MK!! — 2-11-2005 @ 10:10 pm

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Остави коментар